Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Kryddhylla 2531057



*

nr 253 1057


Kryddhylla

40-tal, Gefle


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 14 juli 2003
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla svensk keramik svenska keramiker
  • 6516 Ask
    + skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, fågel, 14,5x10
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:53
  • 6352 Champagnekylare
    Final Touch, rostfritt stål, rymmer 17 liter, Diam..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:30
  • 5305 Dörrhandtag
    7 par, mässing, med nyckelskylt. Höjd: 23,5 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:52
  • 6762 Espressobryggare
    Alessi, Aldo Rossi, Rostfritt stål. Höjd: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:33
  • 6555 Hatt
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:27




Ladda ner broschyr